Choď na obsah Choď na menu
 


4 triky, ako byť krásna ráno aj bez mejkapu......

 K.P.

Čo si budeme klamať. Ráno nie je z nás (aspoň z nášho, prehnane kritického ženského pohľadu) dokonalá žiadna. Mdlá tvárička, opuchnuté oči, rozmazaná maskara, prípadne v ešte horšom prípade vôbec žiadna maskara. K tomu karpinky v oku, pomotané vlasy a nevábny dych. Môžete takto niekoho očariť? Len tých čerstvo zamilovaných, čo nás presviedčajú, že sme pre nich najkrajšie bytosti pod slnkom. Spoliehať sa však na ich klapky na očiach sa donekonečna nedá.....

 

Na pleti záleží
Možno viac, než si myslíte. Preto sa v žiadnom prípade pred nocou s veľkým N nikdy nevytláčajte, nechoďte ku kozmetičke a nevytrhávajte si obočie či chĺpky nad hornou perou. Pleť býva po týchto činnostiach začervenaná a nikde nemáte istotu, že to do rána zmizne. Radšej si doprajte dostatok vody a každé tri dni použite samoopaľovacie mlieko na tvár. To zabezpečí pekný nádych pleti, zároveň však dosť prirodzený – tým, že mlieko nebudete používať denne, vyhnete sa neprirodzeným oranžovohnedým nádychom. Ak máte nejakú tú vyrážku a hanbíte sa pred novým priateľom odlíčiť (hoci odlíčenie je alfou omegou peknej pleti), zakryte ju liečivým antibakteriálnym korektorom. Ten ju vysuší a zároveň aj zamaskuje.

 

Zveďte ho žmurknutím
Máte bez riasenky nevýrazné mihalnice a rady by ste ich zviditeľnili? Určite skúste trvalú na mihalnice alebo umelé trsy. O oboje sa postará vaša kozmetička. Trvalá mihalnice vytočí a tento efekt vydrží niekoľko mesiacov. Umelé trsy zasa vyplnia medzery medzi riasami, zhustia ich, predĺžia a váš pohľad premenia na pohľad filmovej hviezdy. Prvý deň sú šokom, ale postupne oceníte to, že sa takmer vôbec vďaka nim nemusíte líčiť. Pre dámy s riedkymi mihalnicami sú ideálne. Pozor len, aby ste si ich neodborne neodlepovali samy, inak si môžete zničiť aj svoje vlastné.

 

Perfektné oblúky
Upravené obočie dodáva tvári celkom iný výraz a treba sa preto oň dobre postarať. Okrem pinzety sa spoľahnite aj na farby na obočie. Zafarbia vám ho v salóne, ale niektoré drogérie ponúkajú aj farby na domáce použitie, ktorými si nafarbíte obočie a riasy samy za pár minút. Farba vydrží aj dva týždne.

Žuvačka to istí
Ráno vonia dych azda len hollywoodskym hercom, čo sa vo filmoch zásadne venujú vášnivému bozkávaniu hneď po zobudení. V reáli to vyzerá trochu inak. Ale môžete si to zjednodušiť a osviežiť si dych mentolovými rozpustnými pásikmi alebo minimentolkou.