Choď na obsah Choď na menu
 


Kútik mini zábavy

 

Ufoni
Dívejte se na obrázek zhruba ze vzdálenosti 50cm. Dlaní si zakryjte pravé oko a levým okem sledujte bílou siluetu létajícího talíře vpravo (nepopleťe to, jinak to nebude fungovat!). Pomalu přibližujte hlavu k monitoru. V jednu chvíly silueta vlevo zmizí. Je to proto, že světelné paprsky z tohoto boudu dopadnou na slepou skvrnu ve vašem oku. Je to jediné místo lidského oka, kde nejsou buňky absorbující světlo. Člověk si ale slepou skvrnu neuvědomuje, protože mu mozek prázdné místo zaplní vjemem z bezprostředního okolí.

 

Dívajte sa takých 20 sekund na krížik v strede lebky.Bez žmurknutia ak je možne..potom sa zadívajte na stenu a zažmurkajte....je to neuveritelné,ale uvidíte,ako budete vyzerať o 60 rokov :D
 
 
 
 
Súmrak (Twilight)

Videli ste už film Súmrak? Ak nie mali by ste hneď bežať do kina. Alebo si ho môžete pozrieť na www.pozeraj.eu je to zadarmo len si musíte zrušiť limit (72min.) Film je natočení podľa knihy Súmrak od autorky Stephenie Meyerovej bol búrlivo prijatý hneď po vydaní a pritiahol obrovské masy nadšených čitateľov. Hoci je román určený mladšej vekovej kategórii, mnohé čitateľky priznávajú, že román putoval z ruky do ruky, až skončil u babičky. Publishers Weekly označil román za najlepšiu knihu roka, v New York Times získala ocenenie Editor´s Choice a na najväčšom internetovom obchode Amazon.com bola hodnotená ako najlepšia kniha desaťročia. Takže oplatí sa si ho prečítať. Vydaná je už aj dalšia kniha Nov. Zatmenie, tretí diel Twilight ságy, by mal vyjsť v máji 2009. V tomto obd
obí vyjde aj slovenská verzia ďalšieho titulu Stephenie Meyerovej, ktorý sa v angličtine nazýva The Host. Vydanie posledného dielu Twilight ságy (Breaking Dawn) je naplánované na október-november 2009 a jeho názov by mal byť Úsvit, ale nie je to ešte potvrdené.

Kultová sága:
Súmrak: Isabella sa zamiluje do tajuplného Edwarda, ktorý skrýva svoje krvavé tajomstvo.
Nov: Edwardom opustená Bella sa vystavuje nebezpečenstvu, je ale zachránená vlkolakmi.
Zatmenie: Bella váha medzi Edwardom, jej krásnym upírom, a vlkolakom Jakobom.
Úsvit: Bella a Edward sa chcú vziať. Bude ju chcieť ale premeniť na upíra?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zaujímavosti zo sveta zvierat.

Domáce mačky nenávidia citróny a ostatné citrusové ovocie.

Zo všetkých divokých zvierat zabije najviac ľudí ročne hroch.

Tráviace šťavy krokodíla dokážu rozložiť dokonca aj oceľový klinec.

Včely nevidia červenú farbu! Zato ale vnímajú ultrafialové žiarenie.

Levi sú v biblii spomenuté 89x, psy 14x, mačky ani raz!

Pavučina patrí k najodolnejším materiálom na svete- je päťkrát silnejšia ako oceľ a o celých 30 percent pružnejší ako nylon.

Najdlhší zaznamenaný slepačí let trval 13 sekúnd.

Morské hviezdice nemajú mozog a vedia prevrátiť svoj žalúdok naruby!

Krokodíly nevedia cúvať.

Tigre majú pruhovanú srsť a dokonca aj kožu!

Plameniaky vedia jesť len hlavou dole.

Na to, aby homár pribral 0,5kg, potrebuje celých 7 rokov.

Škrečok vždycky mrkne len jedným okom...

Komári majú zuby.

Pštros má väčšie oko ako mozog:-)

Kačacie ,,kváknutie´´ nemá nikdy ozvenu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Táto pieseň valcovala všetky možné rádia! Privítajte jedninečný klip RUN RUN RUN, kde pre Vás naspievala Celeste Buckingham.
 
 
 
 
 
 
Ešte sa bude pridávať!